Petice

  1. Čistírna by se měla stát znovu muzeem pro lidi a ne jen prostorem pro pořádání luxusních věčírků. Komerčnímu využití se samozřejmě nebráníme. Je však chyba redukovat čistírnu jenom na prostor pro konání párty, rautů, diskoték, kde památkově chráněná budova, funkční parní stroje, slouží jako atraktivní dekorace a lákadlo pro další a další komerční akce na úkor musejní, sbírkové činnosti definované statusem Ekotechnického musea. Čistírna má na víc!
  2. Ve správní radě Ekotechnického musea musí zasednout odborníci: historici, muzejníci, odborníci na industriální dědictví, kanalizaci, vodohospodářství, architekti, technici, přírodovědci, apod. Nikoliv samozvaní amatéři, kteří ani neví o čem rozhodují (pokud vůbec ještě o něčem rozhodují).
  3. Čistírna by měla být co možná nejvíce transparentní. Transparentní účet je namístě. Výroční zpráva včetně podrobé výsledovky a cash-flow by měly být dostupné na internetu, a mělo by v ní být podrobně uvedeno, jaké peníze byly použity na jaké účely.
  4. Peníze z dotací a pronájmů nesmějí být vyváděny mimo museum a na akce netýkající se základních statutárních činností musea (za fiktivní či předražené služby, apod.) Nesmí se již stávat, že kulturní či jiná akce bude zrušena ve prospěch komerčního pronájmu.
  5. Financování by se mělo zaměřit také na jiné zdroje, než-li komerční pronájmy.
  6. Mělo by být definováno, jaké typy akcí se v čistírně konat mohou a jaké nikoli (nic proti kultivovanému rautu, ale ne dekadentní večírky). Přednost by měly dostat kulturní akce, koncerty, apod.
  7. Současný management staré čistírny T. Věžník a Z. Bruna musí v čistírně okamžitě skončit. Pokud nezabráníme dalším krokům pánů Věžníka, Bruny, a dalších, kteří chystají fúzi s již zcela neprůhlednou ops, bude rozkrádání pokračovat, ale ještě sofistikovaněji a skrytěji.

Podepsat papírový petiční arch je také možné, kontaktujte nás na info@zachranmecistirnu.cz.

 


Kontakt+420 777 897 567