Kniha návštěv

Datum: 18.05.2011

Vložil: mirec

Titulek: výzva na stretnutie

Dobrý deň!

Veľmi pozorne som si prečítal tieto posledné diskusie a mám pocit, že sa k tomu musím vyjadriť.

Do Ekotechnického musea som prvý krát prišiel 21.3.2009. Presne si tento deň pamätám. Konala sa akurát akcia pri príležitosti Medzinárodného dňa vody. Pamätám sa na to presne pretože hneď som si túto budovu a jej areál zamiloval, pretože to bola oáza, kde človek v Prahe mohol načerpať energiu. Chodil som rád do musea pomáhať a aj keď mi pri akcii Mikulášska nadielka ponúkali peniaze odietol som ich. To už bol riaditeľom pán Věžník.

Vy všetci kritici s iniciatívou Zachránme starú čistírnu, hlásate kde zobrať peniaze na prevádzku čistiarne keď sú zakazané prenájmy a rauty.

Hovoríte, že NTM Vás nudí, že sa nemôžete dotýkať exponátov. Ukážte mi museum, v ktorom sa môžete dotýkať exponátov. Ukážte mi v ČR múseum kde majú funkčné parné stroje. A pán Karel Vašim deťom to neprajem ale dávajte si pozor na ne aby sa nedotýkali strojov keď sa točia, pretože po hale môžu potom lietať ich kusy tiel ale ak po tom túžite kľudne sa dotýkajte, sú tam aj kotle kde sa môžete poriadne popáliť.

Museum bolo výnimočné tým, že malo nádherný sad ale kvôli jednému rautu bolo všetko vyplanírované. Kvôly rautom sa postavilo parkovisko odstránila sa oračka parné stroje aby tých pár vyvolených mohlo parkovať v areály. Pýtam sa načo keď pred budovou je obrovské parkovisko.

Pozrite si prosím výročnú správu za rok 2009, na strane 12 máte uvedené, že počet návštevníkov v tom roku bol 7200 a tržby s prehliadok boli 245tisíc. Mne vychádza, že tu došlo podvodu pretože v tomto prípade by lístok stál len niečo málo cez 34,-Kč alebo zoberte si počet rodín, ktoré navštívili museum v roku 2009 majú v grafe uvedené 4980 rodín. Nie som matematik ale keď to vynásobim cenou za rodinný lístok vychádza mi úplne iná suma za tržby z prehliadok. To asi svedčí o tom aký je pán Bruna úžasný ekonóm a ako v nejakej čiernej diere miznú peniaze. A na to poukazujeme, že oni neklamú nás ale otvorene a do očí klamú Vás návštevníkov.

Opýtajte sa pánov Věžníka a Brunu koľko ľudí bolo na poslednom odomykaní kanálu, prečo nie sú na webe ekotechnického musea zverejnené fotky z tejto akcie, prečo je na facebooku 8 fotiek valca, z toho 5 ako valec vezú do musea a na jednej je okolo valca hlúčik 5 ľudí. Ak to bola tak vydarená akcia nech povedia pravdu, koľko bolo platiacích návštevníkov. Alebo sa zase falšujú a upravujú fotografie?

Keď tak vehementne všetci obhajute, že keby sa nekonali rauty tak by nebolo na investovanie do budovy. Pozrite si Výročnú správu za rok 2009 a opýtajte sa pánov Věžníka a Brunu, prečo Viazdová braná do musea stála 54187,-Kč, prečo si firma Brumlich inkasovala 89000,-Kč plus ďalších 5000,-Kč za inštaláciu vonkajšieho osvetlenia? Nezdajú sa Vám tieto transakcie podivné.

A k Vašej otázke kde zobrať financie:
- vstupné do musea
- predaj upomienkových predmetov, odbornej literatúry
- dotácie od EÚ

Keď sa podarí znížiť náklady na prevádzku budovy, keď nebudú vyplácané odmeny za pozeranie DVDčiek v pracovnej dobe, keď sa v kanceláriach budú vypínať ohrievače, keď sa do musea opäť vrátia dobrovolníci, ktorí budú ochotní pomáhať v museu nájde sa dostatok peňazí na opravy, ktoré bude aj vidieť a ktoré nebudú len vo fantázii pána Věžníka.

A prosím zamyslite sa ešte nad jednou vecou. Teraz sa vedenie museuma vychvaľuje, že pripravilo novú výstavu hygienického mobiliáru. Keď som na to pozeral nevidel som nič nové medzi exponátmi. Sú tam tie isté ako v roku 2009 a ktoré sú už dlhé roky v museu. Tak sa oýtajte pánov kto si inkasoval tie peniaze za presťahovanie tohto mobiliáru a prečo to toľko stálo.

A ak má hocikto záujem kľudne sa s ním stretneme. Aby sme sa neskrývali za anonymitou webu, pretože každému sa dobre útočí ale lepšie si je povedať argumenty z očí do očí.

Preto vyzívam všetkých oponentov navrhnite si deň a miesto a poďte s nami diskutovať ako človek s človekom a nie takto anonymne cez web.





Zpět na diskuzi

Kontakt



+420 777 897 567