Kniha návštěv

Datum: 21.05.2011

Vložil: Jana

Titulek: Dostatujíci vysvětlení

Já to už četla a je mi vše jasné, všechny informace zde jsou zkreslené a nebo podvod, také osoby které mají tento web na starost jsou dost podezřelé.
Udivuje mě že se zde podepsalo dost osob pod petici tak špatné úrovně i nařčení.
Doporučuji jim se podívat na web muzea (do přehledu v "referencích").

Jana

Odpovědět

—————

Datum: 21.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Dostatujíci vysvětlení

ejhle, to jsem si ani nečet

Odpovědět

—————

Datum: 21.05.2011

Vložil: Ondřej

Titulek: Vysvětlení účelu tohoto webu

Dobrý den,
našel jsem zajímavé informace a důkazy na webu " www.ekotechnickemuseum.cz " o tomto webu a jeho účelu i lidech v pozadí kteří tento web provozují.

Vše ale je už prý v řešení policie

s pozdravem

Ondřej

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: anonym zevnitr

Titulek: debata

panove Karel a Mirec
vy oba by jste si meli roztrhat obcanky
nadavate si a vyhrozujete nasilim
a to neni o debate

pane karle vy jste nam tu zatim neodpovedel na polozene otazky
co se nam tady pak tedy snazite dokazat?

zacinam mi take pocit ze jste nam se svoji nezucastnenosti nenalil cisteho vina

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Karel

Titulek: Re: debata

Pane anonyme,

pouze zde dám poslední věty z mé poslední odpovědi: Fakt, že na těchto stránkách jsou některé věci prezentované jako úchylné a v podstatě jsou vcelku normální a to že momentálně jediný výsledek je zastavení zdroje příjmu z komerčních akcí snad nezpochybníte.

Na otázky Vám odpovídat nebudu,protože nejsem zasvěcen do problému.Pouze a jenom jsem se na základě reportáže v čt podíval na Vaše stránky a napsal co si myslím.

podeváté už opravdu nebudu o své nezúčastněnosti psát.

omlouvám se pokud jsem Vás jakkoliv svojí neomaleností naštval, ale pokud se jedná o mé děti,tak v podobných situacích mám červeno před očima.

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 20.05.2011

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: debata

Mě by Karle zajímala tvoje odpověď proč schvaluješ současné amatérské hospodaření na staré čistírně, kde se investuje do úplných nesmyslů jako jsou různé ohňostroje, laser show a podobné nepotřebné blbiny co rozpočet musea doslova vysávají a výnosy z routů vypouštějí stokou do Vltavy. A nevidírej diskutující potřebami svých dětí.

Nikdo z nás netvrdí že komerce co nese nějaký zisk pro jakékoliv museum je apriory špatná, ale to co se provozuje na čistírně je pokleslá zábava nejhrubšího zrna co poškozuje budovu i zařízení. Ty prasata jsou jakoby snad z nějakého klipu propagující agroturistiku nebo co. Nejsmutnější na celé věci je tvrzení současného vedení, že "jejich" společnost je soukromá (jedná se o obecně-prospěšnou společnost) a veřejnost není oprávněna jejich konání kritizovat.

M.
mart.pribil@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 22.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: Re: debata

Martine, možná proto, že mi nepřipádá tak amatérské jak se zde snažíte neustále dokázat hromadou nefaktů.
Nevím čím a koho vydírám potřebami svých dětí.Neustále se zde snažíte něco podsouvat, ale už jsem si na to zvyk.

Pokleslá zábava nejhrubšího zrna?Prasata propagující agroturistiku? Vaše věty a zřejmě i myšlení je jako kombinace nejpokleslejšího bulvárního plátku se závistí komunistických přisluhovačů .

Ukažte mi prosím, kde toto současné vedení tvrdí,že "jejich" společnost je soukromá a veřejnost není oprávněna jejich konání kritizovat.Aby to nebylo jenom plácání do větru.

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: mirec

Titulek: návrh na stretnutie

Vážený pán Karel!

Ak mi chcete rozbiť hubu kľudne a s čistým svedomým sa s Vami stretnem.

Neďaleko Prahy je muzeum - skanzem Solvayovy lomy Toto muzeum funguje na princípe dobrovolnosti. Peniaze na svoju činnosť získavajú zo vstupného a na opravu a znovuvybudovanie železničky získali peniaze z EU. Vždy keď tam prídem vidím ako sa toto muzeum rozvíja ´. A nerobia žiadne rauty. Prečo to tam ide a v Prahe v Bubenči to nejde???

Vaším deťom a aj Vám sa tam bude isto veľmi páčiť, pretože si budete môcť ohmatať všetko čo budete chcieť.
https://www.solvayovylomy.cz/index.php?polozka=onas

Ale slušne vychovaný človek, ktorý si váži históriu a hodiny práce ľudí, ktorí opravovali a reštaurovali staré stroje sa ich predsa nebude dotýkať. Keby to robil každý za pár rokov budú zničené.

A pozdravte odomňa pánov Věžníka a Brunu a povedzte nám koľko Vám zaplatili za to že píšete to čo píšete. Nemáte v muzeu svoje vlastné záujmi? Aj keď tvrdíte, že nie tak Vám neverím.

Nebudem sa ponižovať na Vašu úroveň vy mi za to nestojíte. Opakujem svoju výzvu ak sa chcete s nami stretnúť vy alebo hocikto iný radi sa s Vami stretneme.

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Karel

Titulek: Re: návrh na stretnutie

Pane Mirec,

pouze a jenom hájím svoje děti o jejichž tělech jste psal divné věci.

Nedaleko Prahy je opravdu zajímavý skanzen již jsme ho navštívili.Opět je zde slovo "dotace" z EU. Rauty a jiné komerční akce si dost dobře na tomto místě nedovedu představit, už jenom kuli vzdálenosti od Prahy a dalším okolnostem jako je zázemí atd..

Slušně vychovaný si myslím, že jsem a to že bych uvítal přístupnost některých exponátů nebo jejich replik, ze mě nedělá nevychovance a člověka který si neváží věcí.

Nevím jak vy, ale pokud něco napíši nebo řeknu, tak si za tím stojím.Asi už po 8mé opakuji, že nemám ani jsem neměl jakékoliv návaznosti na vedení čističky a čističku samotnou.Pokud mi nevěříte, tak se zřejmě řídíte heslem: podle sebe soudím tebe.

Neponižujte se. K tomu abych zde svobodně napsal svůj názor se nepotřebuji s nikým setkávat.
Fakt, že na těchto stránkách jsou některé věci prezentované jako úchylné a v podstatě jsou vcelku normální a to že momentálně jediný výsledek je zastavení zdroje příjmu z komerčních akcí snad nezpochybníte.

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: anonym zevnitr

Titulek: Re: Re: návrh na stretnutie

tedy to mam chapat jako odpoved na me otazky ze schvalujete hospodareni tak jak jsem vam popsal praktiky vedeni muzea a citite nespravedlnost ze za takoveto hospodareni byli pozastaveny rauty a ceka se na vysvetleni?

ja jsem presvedcen ze paklize nekdo vedome provede to co je zde prezentovano (a nejen to vim o mnohych dalsich veceh, jsem u zdroje) tak by mu to melo prochazet

zastavate se zde verejnych financi ktere jsou nas vsech a tudiz s vami naprosto souhlasim ze je treba je hlidat
jak mi odpovite na otazku ze to co mela financovat OPS ze sveho zisku ted financuje magistrat?

zdrahate se nejak odpovidat na otazky ktere se vam nehodi do kramu

vam nehrozi riziko ze prijdete o praci atd...
proc se tedy skryvat
chcete debatovat tak se ukazte
mozna prijdou i dalsi kteri se chteji na neco zeptat

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Karel

Titulek: Re: Re: Re: návrh na stretnutie

Pane anonyme,

1) za celou dobu jsem zde ani jednou neschvaloval ani nezatracoval hospodaření vedení muzea, protože toto téma neznám a ani nechci.Pouze jsem poukázal na fakt, že se generálně zastavily veškeré příjmy z jakýchkoliv komerčních akcí, což je ve finále průšvih pro muzeum samotné.

2) trochu této větě nerozumím. Samozřejmě vše protizákoné a odporující dobrým úmyslů a mravům je špatné.Bohužel některé informace tohoto webu jsou tak "bulvárně" nafouknuté a přehnané, že se jako seriozní informace a fakta ani vnímat nedají.

3) tak to opravdu nevím jak má magistrát ošetřené vzathy a financování se současným vedením muzea.

4) na otázky, které se mi podle Vás "nehodí do krámu" se nezdráhám odpovídat, poze na ně neznám odpověď ani celou problematiku kolem nich.

Riziko, že příjdu o práci mi hrozí neustále, jsem totiž živnostník.
Neskrývám se, pouze neuvádím celé jméno jako řada ostatních.
Debatovat nechci, pouze jsem poukázal na výsledek snažení,který mi přijde hloupý a na webové stránky,které z mého pohledu některé věci příliš dramatizují( mám tím na mysli úchylácké video,audiozáznam jak se skupina umělců bez smlouvy snaží dostat do prostoru muzea s nejasným programem,a fotografie několika šmouh na stěnách s dramatickými popisky ).
Pokud příjdou další kteří se chtějí ptát, tak doufám,že se mě budou ptát na téma: zrušení veškerých komerčních akcí a kde se vemou peníze které z těchto akcí nebudou.

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: mirec

Titulek: výzva na stretnutie

Dobrý deň!

Veľmi pozorne som si prečítal tieto posledné diskusie a mám pocit, že sa k tomu musím vyjadriť.

Do Ekotechnického musea som prvý krát prišiel 21.3.2009. Presne si tento deň pamätám. Konala sa akurát akcia pri príležitosti Medzinárodného dňa vody. Pamätám sa na to presne pretože hneď som si túto budovu a jej areál zamiloval, pretože to bola oáza, kde človek v Prahe mohol načerpať energiu. Chodil som rád do musea pomáhať a aj keď mi pri akcii Mikulášska nadielka ponúkali peniaze odietol som ich. To už bol riaditeľom pán Věžník.

Vy všetci kritici s iniciatívou Zachránme starú čistírnu, hlásate kde zobrať peniaze na prevádzku čistiarne keď sú zakazané prenájmy a rauty.

Hovoríte, že NTM Vás nudí, že sa nemôžete dotýkať exponátov. Ukážte mi museum, v ktorom sa môžete dotýkať exponátov. Ukážte mi v ČR múseum kde majú funkčné parné stroje. A pán Karel Vašim deťom to neprajem ale dávajte si pozor na ne aby sa nedotýkali strojov keď sa točia, pretože po hale môžu potom lietať ich kusy tiel ale ak po tom túžite kľudne sa dotýkajte, sú tam aj kotle kde sa môžete poriadne popáliť.

Museum bolo výnimočné tým, že malo nádherný sad ale kvôli jednému rautu bolo všetko vyplanírované. Kvôly rautom sa postavilo parkovisko odstránila sa oračka parné stroje aby tých pár vyvolených mohlo parkovať v areály. Pýtam sa načo keď pred budovou je obrovské parkovisko.

Pozrite si prosím výročnú správu za rok 2009, na strane 12 máte uvedené, že počet návštevníkov v tom roku bol 7200 a tržby s prehliadok boli 245tisíc. Mne vychádza, že tu došlo podvodu pretože v tomto prípade by lístok stál len niečo málo cez 34,-Kč alebo zoberte si počet rodín, ktoré navštívili museum v roku 2009 majú v grafe uvedené 4980 rodín. Nie som matematik ale keď to vynásobim cenou za rodinný lístok vychádza mi úplne iná suma za tržby z prehliadok. To asi svedčí o tom aký je pán Bruna úžasný ekonóm a ako v nejakej čiernej diere miznú peniaze. A na to poukazujeme, že oni neklamú nás ale otvorene a do očí klamú Vás návštevníkov.

Opýtajte sa pánov Věžníka a Brunu koľko ľudí bolo na poslednom odomykaní kanálu, prečo nie sú na webe ekotechnického musea zverejnené fotky z tejto akcie, prečo je na facebooku 8 fotiek valca, z toho 5 ako valec vezú do musea a na jednej je okolo valca hlúčik 5 ľudí. Ak to bola tak vydarená akcia nech povedia pravdu, koľko bolo platiacích návštevníkov. Alebo sa zase falšujú a upravujú fotografie?

Keď tak vehementne všetci obhajute, že keby sa nekonali rauty tak by nebolo na investovanie do budovy. Pozrite si Výročnú správu za rok 2009 a opýtajte sa pánov Věžníka a Brunu, prečo Viazdová braná do musea stála 54187,-Kč, prečo si firma Brumlich inkasovala 89000,-Kč plus ďalších 5000,-Kč za inštaláciu vonkajšieho osvetlenia? Nezdajú sa Vám tieto transakcie podivné.

A k Vašej otázke kde zobrať financie:
- vstupné do musea
- predaj upomienkových predmetov, odbornej literatúry
- dotácie od EÚ

Keď sa podarí znížiť náklady na prevádzku budovy, keď nebudú vyplácané odmeny za pozeranie DVDčiek v pracovnej dobe, keď sa v kanceláriach budú vypínať ohrievače, keď sa do musea opäť vrátia dobrovolníci, ktorí budú ochotní pomáhať v museu nájde sa dostatok peňazí na opravy, ktoré bude aj vidieť a ktoré nebudú len vo fantázii pána Věžníka.

A prosím zamyslite sa ešte nad jednou vecou. Teraz sa vedenie museuma vychvaľuje, že pripravilo novú výstavu hygienického mobiliáru. Keď som na to pozeral nevidel som nič nové medzi exponátmi. Sú tam tie isté ako v roku 2009 a ktoré sú už dlhé roky v museu. Tak sa oýtajte pánov kto si inkasoval tie peniaze za presťahovanie tohto mobiliáru a prečo to toľko stálo.

A ak má hocikto záujem kľudne sa s ním stretneme. Aby sme sa neskrývali za anonymitou webu, pretože každému sa dobre útočí ale lepšie si je povedať argumenty z očí do očí.

Preto vyzívam všetkých oponentov navrhnite si deň a miesto a poďte s nami diskutovať ako človek s človekom a nie takto anonymne cez web.

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: výzva na stretnutie

Pane mirec,

podejte trestní oznámení,znovu opakuji, to je Váš boj.
Za věty o mých dětech, Vám klidně rozbiju hubu.Pokud nejste uplný kretén,tak si přečtěte pozorně co jsem psal a zamyslete se pokud Vám to pujde.Je vidět, že rétorika bulvárních plátků je Vám blízká a vyžíváte se v ní.
Nic to nemění na tom, že návštěva NTM je nudná a neustále tam klinká alarm pokud se na něco chcete podívat zblízka.Technické muzeum v Berlíně nebo muzeum tramvají ve Střešovicích je takový malý příklad.

Opět k tématu. Na základě těchto informací, které zde uvádíte podejte TRESTNÍ OZNÁMENÍ.

K Vaší odpovědi, kde sebrat finance: Vstupné do muzea - vcelku logické
Prodej literatury a předmětů - vcelku úsměvné
Dotace od EU - kdepak myslíte,že se ty dotace berou? připlavou kanálem? vzniknou ze špinavé vody?nebo dokonce zázrak s kouzlem?

Kdepak, dotace z EU zaplatíme všichni.Je to tak obrovské téma, že bych se nechtěl dostávat na jeho detaily.
Každopádně pokud načerpáte dotace na jednu věc, zcela logicky Vám nezbyde na věc další( není to bezedná usazovací nádrž plná peněz ).

Takže příjmy z komerčních nájmů, je celkem záchrana pro takovéto objekty.Podívejte se na padající fasádu Národního muzea, před kterým postavili alá palisádu, aby návštěvníkům nespadl na hlavu kus římsy.

Na závěr pro všechny,které pobuřuje moje psaní zde. Pouze se snažím poukázat na kontraproduktivní efekt Vašeho snažení, což je STOP VEŠKERÝM KOMERČNÍM AKCÍM. Ve finále to odnese vžda a jenom objekt o který Vám jde.

S pozdravem? Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: anonym zevnitr

Titulek: Re: Re: výzva na stretnutie

dotace z EU by ani nebylo treba kdyby penize z muzea neunikali
jiz drive muzeum investovalo do oprav bez jakekoli dotace z verejnych financi
a upozornuji ze prace ktere se takto odvedli, opravy a udrzba vcetne dobrovolnych praci se dle dnesnich cen da odhadovat na radove stovky milionu!!! (opakuji bez ucasti verejnych penez ale slo o investici do verejneho majetku)
proc to ted najednou nejde?

stale se vyhybate odpovedim na otazky ktere jsem zde polozil
jestli myslite tu debatu vazne tak na ne odpovezte nebo se zdrzte debaty protoze potom opravdu nema smysl a jsou to jen vase vykriky

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Karel

Titulek: Re: Re: Re: výzva na stretnutie

1) nevim
2) nevyhýbám,pouze na ně neznám odpověď,protože tyto témata neznám
3)můj výkřik byl pouze reakcí na Vaše web stránky a důsledek přerušení příjmu z komerčních akcí.

celou dobu zde netvrdím nic jiného a Vy mi pouze podsouváte otázky místo odpovědí na Vaší vizi financování a financování samotné, když se teď tak rázně ukončio(myslím finance z komerce).

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 21.05.2011

Vložil: patrik martiš

Titulek: Re: Re: Re: Re: výzva na stretnutie

Dobrý deň, pán Karel,
Mirec sa určite nechcel dotknúť vašich detí. Asi to myslel obrazne. Ja som mal tú česť kúriť v kotli na akcii Odemykání kanálu 2010. Vtedy jeden sprievodca pri parnom stroji nahlas povedal:
Vážení rodiče, dávejte prosím pozor na děti, ať nejdou blízko kola stroje, protože to když nekoho uchvátí už nepustí.
Na ďalšie akcie som sa už nedostal. A tiež mi ponúkali peniaze a ja som povedal, že pre peniaze som tam neprišiel.
Táto diskusia za zostruje a dúfam, že tu nevznikne žiadne násilie.
Prajem pekný deň.

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: karel

Titulek: vážení to nemyslíte vážně

13.9.2009, druhý den po nástupu současného vedení čistírny, došlo k incidentu mezi vedením muzea a umělci, kteří v něm měli realizovat plánovanou performanci. Z incidentu dokonce existuje zvukový záznam, kde si můžete poslechnout vystupování současného ředitele Věžníka a tehdejšího správního rady Nováka. Argumentují, že umělci nekomunikovali s vedením - jak ale bývali mohli, když se vedení den předtím změnilo? Kdo více poškodil památkově chráněný objekt? Umělci svou jednodenní performancí nebo Věžník s Brunou za dva roky rautů?....................................................................................................................................................................................

Vážení, "incident" ve kterém se dožaduje skupina lidí uskutečnění akce, na kterou nemá smlouvu a s tím spjaté veškeré bezpečnostní , organizační a další věci spojené s konáním akce, je opravdu ukázkou toho, na jakém principu funguje tento web.
Copak by jste psali v případě, že by se akce uskutečnila, objekt vyhořel nebo se někdo při akci zabil, nebo poškodil zařízení v budově nebo budovu samotnou??
NELEGÁLNÍ AKCE NA KTERÉ SE POŠKODILO VYBAVENÍ ČISTIČKY.......UMĚLCI BEZ SMLOUVY ZAPÁLILY ČISTIČKU.VEDENÍ NEMÁ PODESANOU SMLOUVU,KDO TO ZAPLATÍ............NA NEORGANIZOVANÉ PERFORMER SE ZABIL NÁVŠTĚVNÍK,PROTOŽE POŘADATELE NEZVLÁDLI DAV..............

Pokud si na stránky dáte audio důkaz, který protiřečí článku?Možná investujte svůj čas( cca 17 minut ) a poslechněte si tento záznam.

Znovu opakuji: nejsem ani jsem nikdy nebyl jakkoliv propojen s vedením čističky ani čističkou samotnou.Pouze mě zaujala reportáž na čt o devastaci a degradaci čističky a podíval jsem se na Vaše web stránky.Od této chvíle se stále více ujišťuji o účelových článcích, videích a fotografiích zde umístěných.Vše je zde podáváno podobnou rétorikou,jakou měla Dělnická strana na svých xenofobních stránkách.

NESNAŽÍM SE TAKÉ DOKÁZAT, ŽE VŠE UVEDENÉ NA TĚCHTO STRÁNKÁCH JE LEŽ A NEPRAVDA. ALE PRO PRŮMĚRNÉHO ČLOVĚKA JE FORMA PODÁVÁNÍ ČLÁNKŮ A FAKTŮ NA TOMTO WEBU DOSTI NEDŮVĚRYHODNÁ.


S pozdravem, Karel

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: Jan Molič

Titulek: Re: vážení to nemyslíte vážně

Vážený Karle,

děkujeme za váš názor. Podotýkám, že tento web JE aktivistický, máte samozřejmě pravdu, může vyznívat poněkud jednostranně. Nechtěli jsme být ale aktivisté, dění v čistírně nás k tomu po dlouhé úvaze donutilo. Správní rada nereagovala na naše stížnosti ani podněty. Jaké tedy máme možnosti, jakožto běžní občané, kterým se nelíbí nakládání s obecním majetkem?

V dnešní době je bohužel praxe v řadě institucí taková, že naoko fungují perfektně (a dělají tak záměrně), ale kdo vidí/viděl dovnitř, pochopil oč jde. Je velmi obtížné s tím něco dělat, když nemáte takové prostředky, takové údaje, kterými disponuje vaše protistrana - můžete maximálně použít to málo co máte a postupem času získávat více údajů. Rádi bychom náš web samozřejmě vylepšili a informace upřesnili. Bohužel je to celé časově dost náročné. Zejména je problematické získávání kvalitních informací, protože neziskovka funguje netransparentním způsobem a pokud nyní nějaká data zveřejňuje, pak především díky tomu, že se do toho začalo vrtat.

Co byste nám navrhoval dělat? Jsme otevřeni diskusi, pokud máte zájem, můžeme se sejít a pobavit se o tom.

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: vážení to nemyslíte vážně

Dobrý den,

scházet se s Vámi nebudu(přijde mi to bezpředmětné), je to Váš boj.

Možná začněte svoje články a popisky méně skandalizovat,protože to opravdu působí velmi neseriozně.
Možná se soustřeďte na opravdové problémy a hlavně je řešte na kompetentních místech.
Možná ukažte svoji vizi na financování a chod muzea. Ale rozhodně to není jen o dobrovolnících a akcích bez smluv.

S pozdravem, Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: anonym zevnitr

Titulek: Re: Re: Re: vážení to nemyslíte vážně

tato forma je dnes popularni a vetsina lidi na to slysi lip, dokazu si predstavit ze to nektere lidi dokaze pobourit, take to nemusim

nejak jste zapomel odpovedet na vznesene otazky
hajil jste komercni pristup soucasneho vedeni
ocekavam ze dokazete zduvodnit jejich kroky ktere jsem zde napsal

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: Re: Re: vážení to nemyslíte vážně

Zdravim,

tato forma je desinformační a působí neseriozně pokud se nad ní zamyslíte a nečtete jí minutu jak článek v Blesku.

na otázky Vám odpovídat nebudu,protože se tohoto tématu moje psaní netýká (podejte trestní oznámení)

komerční přístup vedení mi v roce 2011 za současné ekonomické situace přijde normální a místný

kroky vedení zdůvodňovat nebudu, protože se tím nechci zabývat. je to Váš boj jak tak koukám ( trestní oznámení je na místě )

Pouze se snažím poukázat na kontraproduktivnost Vašich kroků, z kterých je jediný výsledek a to je STOP VEŠKERÝM KOMERČNÍM AKCÍM A Z TOHO PLYNOUCÍ STOP PENĚZ PRO VÁMI "CHRÁNĚNOU" ČISTIČKU.

Nic víc, nic míň.


S pozdravem, Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: anonym zevnitr

Titulek: Re: vážení to nemyslíte vážně

krasne se nam tu rozhorela debata o muzeu a zastanci soucasneho stavu jiste dokazi obhajit nasledujici dotazy

muzeum ma svuj "klub pratel stare cistirny", nezavislou organizaci ktara pripravou a pruvodci vzdy zajistovala velke akce a to zcela zdarma

po novu je klub odmitan a na akce je zvana security firma za penize
ty lidi sice maji vysilacky v uchu a umi se prat ale o cistirne nevi zhola nic, jaky vyklad podaji navstevnikum kdyz ani nevedi kde jsou zachody?

v cem tkvi ekonomicnost tohoto tahu vedeni?
neutraci se zbytecne penize ktere se mohli venovat do oprav?
nejsou to pak verejne finance magistratu ktere pak musi suplovat tento nedostatek ze strany muzea?
ve vyrockach a argumentech ctu muzeum opravilo, muzeum udelalo (po krytice se zacina u vsech techto tvrzeni objevovat malinkate "za spoluucasti magistratu")
tedy jinymi slovy magistrat udelal a my se chlubime cizim perim
dluzno podotknout ze po vzniku techto stranek ma klub zase pristup do muzea a je zvan na poradani akci
alespon neco se dari delat lepe - to tato iniciativa dokazala

provoz muzea byl drive resen klubem a dobrovolniky
rezie byla nesrovnatelne mensi
v cem tkvi zlepseni obecne prospesnych sluzeb
v tom ze zmizeli exponaty?

a to se zde zapomelo zminit ze prodej firme former byl tou lepsi alternativou, v te same dobe exponaly obchazeli srotaci a vedeni vazne uvazovalo o sesrotovani sbirky
to je ekonomicke a spravne proc?

sam pan Veznik na jednu stranu tvrdi ze parni stroje nemaji s muzeem nic spolecneho, tvrdi to i dodavatele muzea pri obhajobe zmizeni exponatu
pritom v zakladaci listine a statutu je "provozuje musejní exposici o vývoji parních strojů,"
proc tito lide toto tvrdi?, to neznaji vlastni stanovy? nebo je to ucelova lez?

prosim zejmena pana Karla aby se pokusil odpovedet na vznesene otazky

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: vážení to nemyslíte vážně

Anonyme,

na vznesené otazky Vám odpovídat nebudu,protože na ně neznám odpověď a nemám čas se tímto zabývat. Znovu opakuji,pokud máte podezření na tresnou činnost, podejte TRESTNÍ OZNÁMENÍ A DEJTE K DISPOZICI DŮKAZY,KTERÉ MÁTE.

Pouze poukazuji na výsledek Vaší iniciativy a to je, že veškeré komerční pronájmy mají STOP. To se z mého pohledu znamená jediné.Nebudou peníze. Nebo respektive budou, ale z magistrátu ( kde je veme magistrát, je Vám asi jedno ).Možná máte peníze a chod čistírny a věci s tím spojené budete platit ze svého?

Znovu opakuji, peníze nerostou na stromech, ani nepřitečou kanálem.
Znovu opakuji, kde vemete finance, které stopkou komerčních akcí nebudou?
Znovu opakuji, rétorika těchto stránek je na úrovni špatné komerční televize nebo bulvárních plátků.

Odpovězte mi Vy na otázky : Kde vemete finance, které stopkou komerčních akcí nebudou?
Možná máte peníze a chod čistírny a věci s tím spojené budete platit ze svého?

Předpokládám, že máte k tomuto Vašemu "úspěchu" alternativní zdroj financí.

S pozdravem, Karel


Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Jan Molič

Titulek: Re: Re: Re: vážení to nemyslíte vážně

Magistrát pozastavil konání komerčních akcí dokud se věc neprošetří, to je pravda, ale nestalo se tak na naš návrh - šlo o vlastní rozhodnutí Magistrátu. To zaprvé.

Za druhé: Muzeum každoročně získává dotaci od Veolia. V takové výši, která by pokryla celoroční nájemné městu, drobné opravy i spotřebu energií.

Za třetí: Ověřili jsme si, že lze udělat dokonce i akci pro veřejnost, která neskončí ve ztrátě. Minulý rok se v muzeu konala akce Čistírenská noc, kterou jsme si vzali na starost pod hlavičkou Klubu přátel staré čistírny. Vedení muzea se oficiálně nezapojilo do Muzejní noci a nemělo ani v úmyslu otevřít čistírnu. Za pomoci dobrovolníků jsme ve dvou lidech (a za dva dny) zrealizovali akci, kterou se i přes žádnou propagaci a s polovičním vstupným získalo +6000,- Kč.

Za čtvrté: Velké opravy v minulosti financoval Magistrát (opravu branky, schodiště za budovou, střech kalových studní). Na havarijní opravu střechy dalo muzeum 23 000,- kč a do opravy kotlů a parních strojů nepřitekly žádné podstatné částky. K čemu tedy vedení použilo značnou část peněz z vydělaných milionů? Odpovím jednoduše: k vykrytí vysokých a hlavně zbytečných režijních nákladů. Je doufám jasné, že když si na akci najmete fotografa za 3000,-, uklizečku za 2000,- a podobně, nezbude vám nakonec téměř nic! Dříve tyto činnosti zastávali dobrovolníci a našli by se i nyní - jenže vedení je odmítá - ačkoli teď bude tvrdit opak, Klubu přátel čistírny to bylo jasně řečeno a málem došlo k jeho zrušení.

===

Přes to všechno v muzeu dosud chybí kvalitní expozice. Ptáme se, proč se musí v čistírně konat chlastací večírky, když ty miliony nejsou vidět ve zkvalitňování muzejní činnosti? Právě v MUZEJNÍ ČINNOSTI by se měla odrazit nadpoloviční většina získaných prostředků. Jediná kvalitní expozice byla naopak zrušena.

Porovnejte si, co dovedou s několikanásobně nižšími příjmy a režií vytvořit ve skanzenu Solvayovy lomy. Vizte https://www.solvayovylomy.cz

Současné vedení není jediné, které dokáže budovu čistírny spravovat. Jak říká sám pan ředitel, každý je nahraditelný. Proto je naším cílem, dostat do vedení muzea odborníky na muzejnictví nebo zavedenou muzejní instituci, která ví a) jak efektivněji nakládat s penězi, b) jak je šetrněji získat a c) jak v čistírně dělat muzeum.

Odpovědět

—————

Datum: 20.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: Re: Re: vážení to nemyslíte vážně

aha, takže pokud by jste nebyli, tak by to magistrát pozastavil pronájmy taky?? nevěřím

k druhému.pokud muzeum nedostane dotaci od Veolie tak se peníze vemou kde? že by magistrát?

k třetímu. 6000,- korun za den je trochu málo vzhledem k provozu muzea. budete to dělat každý den a pokaždé zadarmo?

k čtvrtému. kde je tedy chyba,že vedení nepřispívá? magistrát? nebo já už nevím. neustále zde opakujete, že nikdo nic neplatí, tak kde je ta chyba? pokud jste zasvěceni tak mi to napiště. nerozumím tomu.
3 000,- korun za fotografa(pokud je profesionál) je celkem přiměřená cena v dnešní době(otázka je jak moc je potřeba co fotit profesionálně a je-li amatér schopen vyfotit každou akci zdarma a ve stejné kvalitě)
2 000,-korun za uklízečku je široký pojem. běžná cena na trhu je 10,-kč za metr, je tedy otázkou za kolik metrů čtverečních?je otázkou proč vedení odmítá dobrovolníky a můželi je vůbec využít.


Ptám se tedy: žeby šlo ty miliony takhle jednoduše dle vás "krást"?Kdo to umožnil?Neexistují smlouvy?Proč nepodáte trestní oznámení,pokud máte podezření na trestnou činnost?

Porovnávat "lom s kolejištěm a několika budovami"(berte to jen velmi obrazně) mimo prahu s NKP v Praze je trochu mimo mísu.


Vedení může zastávat určitě někdo jiný, to máte pravdu. Body a) b) c) jsou vcelku logické.Otázka je jestli Vámi zvoléná forma boje, t.j. tento částečně bulvární a lživý web a výsledky které v současné chvíli máte(nebo spíše nemáte), je správná cesta.

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: Petr

Titulek: Demagogie

Upřímně, o problematiku Staré čistírny se dlouho dobu zajímám a tolik demagogie a překroucených informací, jako nabízí tento web, jsem už dlouho neviděl, tedy s vyjímkou naší politiky.

Zdraví

P.

Odpovědět

—————

Datum: 16.05.2011

Vložil: karel

Titulek: zakonzervovat a nechat spadnout

jasně lidi,všechno zakonzervovat ,zavřít, odklonit dopravu a zakázat se koukat z dálky i blízka.a hlavně otevřeno jen od 12 do 14 aby se to neokoukalo a po desáte večer zakázat i myslet.nevim o co vám jde ,ale podobný přístup měli komunisté a podobní kriminálníci.nechápu,nerozumim a doufám že si to zaplatíte ze svého,vše co se nevybere,nezaplatí a podobně. zaplatíte chod, údržbu a další věci spojené s muzeem?odpovězte prosím,ať ostatní lidé vidí vaší vizi s financováním a úmysly
děkuji karel

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: Jan Molič

Titulek: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

Vážený Karle,

iniciativě jde pouze o to, aby muzeum ve Staré čistírně převzala zavedená instituce (NTM, Muzeum hl.m.Prahy, apod.), která umí provozovat muzeum. To znamená, že jednak umí muzejní činnost a jednak pro ni dovede sehnat prostředky. Například NTM bylo nedávno zcela zrekonstruováno, aniž by předtím muselo pořádat chlastací večírky nebo rozprodat většinu exponátů.

Nikomu přeci nejde o to, aby byla Čistírna zakonzervována! Současnou jedinou expozici ale nelze nazvat kvalitní muzejní činností; ne adekvátní příjmům muzea z komerční činnosti - a po dvou letech.

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

Vážený Jane,

pokud se budeme bavit o zavedené instituci,tak je opravdu vidět,že NTM vedou a provozují "profíci" .Jako dospělí mám akorát pocit, že si moje děti včetně mě nic neužijí a chodím okolo techniky na kterou se můžu dívat a nic víc ( opravdu záživné muzeum ).Co se týká provozu NTM tak nemohu hodnotit,ale výsledek pro mne jako návštěvníka je opravdu nudný.
Rekonstrukce NTM byla financována z peněz ministerstva kultury a pokud mě pamět neklame tak sponzor nebyl ani jediný.Sehnání peněz, bylo tedy otázkou dohodnutí se na ministerstvu a realizace rekonstrukce byle jen otázkou času vzhledem ke stavu budovy (zjednodušeně řečeno).
Z vašich internetových stránek mám pocit rétoriky komunistických procesů 50.let minulého století.Téměř v každém odstavci nacházím věty a souvětí, které ve mě budí silnou nedůvěru.
Vaše slova: "Čistírna má na víc než být pouhou kulisou. Díky její unikátní autenticitě se v ní můžete cítit jako před 100 lety. Je proto potřeba právě na tom stavět, nikoli z ní dělat prostor pro laserové show. Čistírna stačí taková jaká je" opravdu ukazují na Vaše zastaralé myšlení.Čistírna je opravdu unikátní, ale nevidím jediný důvod proč v ní nepořádat laserové show a podobné věci.Taková je doba,komunismus už naštěstí nevládne.
Moji známí se o čističe dozvěděli jenom a pouze pro to,že v ní natáčel Tom Cruis a poté jí navštívili.Za "starého vedení" ani nevěděli že existuje!
Pokud máte peníze na provoz a jste ochoten je darovat, nebo máte silného sponzora,který pokryje chod muzea tak jste zázračný člověk.

S pozdravem Karel

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

Dobře, pokud majitel čistírny (magistrát) rozhodne, a Národní pamákový ústav povolí, že čistírna má sloužit podobné komerční činnosti nechť se vypíše seriozní výběrové řízení. Provozovatel se jistě najde.

Momentální vedení čistírny se zde své moci zmocnilo prostřednictvím intrik, protože ucítili peníze. Za nájem 20.000,-Kč měsičně tady dokáže podnikat každý.

Chápu nedůvěru ke státním či městským institucím (podle tebe to asi zavání socialismem), ale i soukromý sektor pouští nám všem žilou, zejména tam kde se hospodaří na státním či obecním majetku či zakázkách.

Zdar
mart.pribil@seznam.cz.

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: Martin

Titulek: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

Tady nám Karle podsouváš zcela nesmyslná tvrzení. Skoro bych řekl že za tvým jménem se skrývá někdo z managementu čistírny. Mimochodem z dokumentů o.p.s. Ekotechnické museum (účetní uzávěrky, výroční zprávy) explicitně vyplývá zcela nehospodárné nakládání s výnosy z rautů. To tak bije do očí, že se ASI jedná o vyvádění zisků mimo museum. Není umění mít za směšný pronájem 20.000,- kč MĚSÍČNĚ od magistrátu nemovitost (více jak 1000m2 plochy) bytové a nebytové prostory, pozemek více jak 10.000m2 kde se pak za pronájmy inkasují až sto tisíc za den. Ovšem vedení ETM tyto zisky různě promrhalo, aniž by je investovalo do objektu podle smlouvy s MHMP.

Tyto doklady jsou na našich stránkách k dispozici. Stejně jako jejich příběh o investici do opravy parního válce, to je celé úplně jinak a doklady existují - jejich zveřejnění by ale mohlo poškodit dobré jméno restaurátorů válce co za tunelování čistírny nemohou, proto s masovým uveřejněním zatím váháme.

Čistírnu vedou lidi co k této činosti nemají vztah, maximálně k praní peněz. Nemáme nějaký rigidní názor, že komerce je kulturní instituci apriory špatná, ale jak jsem viděl ty chrochtající prasata a ty úchyláky kolem, tak nějak reaguji (reagujeme).

O.p.s. Ekotechnické museum je zářný příklad tunelování institutů tzv. občanské společnosti - občanských sdružení či obecně-prospěšných společností a fatálního selhání jejich kontroly. Správní rada zcela nekomunikuje, dozorčí rada vydala prohlášení kde píše, že se jedná o "soukromou společnost" jejíž kritiky veřejnosti je nepřípustná. Dokonce si vedeni Ekotechnického musea připravilo a realizuje fůzi do své rodinné "obecně-prospěšné společnosti".

Pokud budou stanoveny nějaké rozumné podmínky využití této Národní kulturní památky, tak ať klidně Starou čistírnu na základě korektního výběrového řízení provozuje se ziskem nějaký, soukromník, s.r.o. či akciovka, ale v souladu se zákonem o památkové péči a hlavně v souladu se zdravým rozumem. - kterého se v ČR, bohužel, dlouhodobě dostává nejméně.

Celé je to směšný príběh.

M.
mart.pribil@seznam.cz


.

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

Dobrý den, Martine

nesmyslná tvrzení podsouváte vy na těchto internetových stránkách( z mého pohledu a ne vše samozřejmě ).Co se týká tunelování,máte jedinečnou možnost podat trestní oznámení a další úkony, o tom se s Vámi nepřu.Pokud na magistrátu pronajmuli čističku za 20 000,-měsíčně,tak ho k tomu asi nikdo nenutil,otázka je,kde je chyba.
Podejte trestní oznámení,dejte k dispozici všechny materiály, ať se vše vyšetří.

Pouze reaguji na Vaše stránky a názory na akce,čuňárny,úchylárny a podobné zvrhlosti prznící vše od A do Z a bořící a devastující celou čističku a její nejbližší okolí a na aktuálně zastavení veškeré komerční činnosti ze strany magistrátu.
Provoz a ostatní věci tedy bude platit magistrát,potažmo lidé žijící v praze,protože peníze které by mohli pomoci jinde, potečou do této čističky.Nebo to zaplatíte vy?Asi ne,že?Odpovězte mi prosím,kde se vemou peníze,které pozastavením veškeré komerční činnosti nebudou.

Co se týká toho úchyláckého videa: celá reportáž je natočena stylem, aby byla co nejvíce úletová.Pokud si toto odmyslím, vidím rekvizity,doplňující program,účinkující v prazvláštních úborech,hosty v oblecích,kteří se baví a potom prasata,které určitě někdo týral od mala až do dne než umřela žízní před čističkou ( pouze jsem u prasat použil Vaší rétoriku a malilinko přibarvil ).

Nikdy jsem na podobné akci v čistírně ani jinde nebyl.Neživí mě nic spjaté s rauty a "úchylárnami" v čističce.Dokonce nejsem jakkoliv provázán, spřízněn a nic jiného s vedením čistírny.
Pouze mám svůj názor a vím,že peníze nerostou na stromech a ani nepřiplavou kanálem.

S pozdravem, Karel

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Jan Molič

Titulek: Re: Re: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

Přečtěte si prosím můj příspěvek výše, kde píšu, že jen dotace od Veolia by pokryla nájem městu i energie, aniž by muselo vedení muzea cokoli dělat. Píšu tam také, že většinu nákladných oprav budovy hradil i v minulosti Magistrát.

Neřekli bychom ani popel, kdyby byly vydělané peníze opravdu viditelně reinvestovány do čistírny. Naše iniciativa nemá nic proti komerčním pronájmům. Jenže s vyššími příjmy očekáváme především kvalitnější MUZEJNÍ ČINNOST a ta se nějak nedostavuje.

Odpovědět

—————

Datum: 18.05.2011

Vložil: Karel

Titulek: Re: Re: Re: Re: zakonzervovat a nechat spadnout

k prvnímu odstavci: dotace od Veolie pokryje nájem a energie,ok ale co zbytek(nákladné opravy).Většinu hradí magistrát jak píšete.Není teda chyba někde na magistrátu,že si napsal nevýhodné smlouvy?Nevím,pouze můj selský rozum.

k druhému odstavci: není opět chyba ve smlouvách od magistrátu? K tomu,že Vaše iniciativa nemá nic proti komerčním nájmům? Takže pozastavení komerčních nájmů vzniklo jak?
Ano pokud budete bojovat o kvalitnější muzejní činnost, nemám námitek.Otázka je co z toho zase vznikne a jak to budete prezentovat na webu a podobně.

Karel

Odpovědět

—————

Datum: 13.05.2011

Vložil: krakonos

Titulek: kde uz je vytunelovano...

https://www.stream.cz/video/233313-krkonosska-pohadka-parodie

Odpovědět

—————

Datum: 05.05.2011

Vložil: Vojtěch Černý

Titulek: Taky zděšení

Vidím, že bylo opět pár lidí za pěkných pár let dobrovolné práce náležitě potrestáno. Po kolikáte už...
Jak přirozené v tomhle státě.
Držím palce, tohle mi vyrazilo dech.

Odpovědět

—————

Datum: 17.05.2011

Vložil: karel

Titulek: Re: Taky zděšení

Pokud Vám napíšu,že ve Vltavě loví hejno žraloků,tak Vám to taky vyrazí dech a budete mi věřit?

Odpovědět

—————

Datum: 03.05.2011

Vložil: Pivnik

Titulek: Za poctivé pivo

Nejen stará čistírna je ve sračkách
https://www.zapoctivouplzen.cz/?page_id=20

Odpovědět

—————

Datum: 06.05.2011

Vložil: JM

Titulek: Re: Za poctivé pivo

To máte pravdu, gambáč už se nedá pít, ani ten z tanku. Aspoň se tak dá šance malým pivovarům :-)

Odpovědět

—————

Datum: 24.04.2011

Vložil: Zajemce

Titulek: dotaz

Jen takova malickost kde toto muzem vubec nachazi ?? podle telefonu se to neda poznat :-( mozna ze by nezaskodilo dat na stranku do hlavniho menu kontakt kde to je ........

Odpovědět

—————

Datum: 26.04.2011

Vložil: JM

Titulek: Re: dotaz

Adresa čistírny je: Papírenská 6, Praha - Bubeneč

Odpovědět

—————

Datum: 21.04.2011

Vložil: Filip Kotoucek

Titulek: poskozeni kotlu

To my me zajimalo jak predchozi vedeni poskodilo kotle.
Muzes poskytnout vic informaci?

Odpovědět

—————

Datum: 22.04.2011

Vložil: patrik martiš

Titulek: Re: poskozeni kotlu

Tu je prvý kontakt s pánom Věžníkom:

Dobrý den, pane Partýši,
děkuji za Váš zájem o pomoc při zatápění kotlů během akce Uzamykání kanálů 2010.
Vážím si Vašeho zájmu o obsluhu kolem 100 let starých kotlů ale od léta máme na tuto velmi specializovanou službu speciálni postup ve spolupráci s kompetentní osobou která za celý provoz zodpovída. S timto dodavatelem máme podepsanou dohodu o spolupráci za velmi přísných předpisu a není možné bez adekvátních znalostí i osvědčení tyto kotle obsluhovat.
Každopádně budu rád když se přijdete podívat na tuto mimořádnou akci jako tomu bylo i na letošním jaře.
S pozdravem za tým muzea
Tomáš Věžník
ředitel muzea.

Potom som ho požiadal o vysvetlenie a pán riaditeľ mi napísal, že kotol (ľavý) bol nesprávne obsluhovaný a musel byť nákladne opravený na náklady múzea. A že nedovolia ďalšie poškodenie z titulu neodborného zaobchádzania.
Žiaľ, v návale zlosti som jeho ďalšie odpovede vymazal.

Odpovědět

—————

Datum: 16.04.2011

Vložil: patrik martiš

Titulek: do boja, priatelia

Na otváraní kanálu 2010 som mal česť kúriť pod kotlom. Tu som spoznal Filipa. Je to fajn chalan a odborník.
Chcel som pomôcť aj na Zamykaní kanálu, no pán šéf mi povedal, že predošlá obsluha spôsobila poškodenie kotla a preto to museli zveriť odbornej firme.
Dnes je v múzeu bordel a stroje z múzea odvezené už nikto neuvidí. Je to škoda, keď si tí idioti neuvedomujú, že ich chvíľkový zárobok zničí 100rokov histórie a mnoho práce dorovoľníkov.
Dúfam, že sa veci otočia správnym smerom.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2011

Vložil: Filip Kotoucek

Titulek: Zdeseni

Byval jsem clenem spravni rady spolecnosti, na nektere veci nejsem pysny ale to co se stalo s nasi volbou nove spravni rady, s exponaty a nakonec jeste fuze .... posledni kapka.
Devastace vice jak 20 let dobrovolnicke prace, nejucelenejsi nestatni sbirky parnich stroju, dobreho jmena.
Situace horsi nez ve vlade,brunovo politikareni, veznikovy pomluvy a lzi.

Panove na to stud nestaci.
Dekujeme odejdete

Odpovědět

—————

Datum: 10.04.2011

Vložil: Kajetán

Titulek: Konečně

Konečně! Díky za tento web. Každý den tudy chodím do práce. Vždy si říkám, kam zmizeli ty krásné staré stroje. Dnes už to vím. Do šrotu. A teď sešrotujte ty vyžírače! Držím vám palce. Kajetán.

Odpovědět

—————

Kontakt+420 777 897 567


Odběr novinek

Zde můžete vložit svůj email k odběru novinek