Diskusní téma: Otevřený dopis správní radě Ekotechnického musea 11. 04. 2011

Datum: 10.05.2012

Vložil: nebudu uvádět

Titulek: Jiné posouzení dopisu

"... ať si nesouhlasí, ať si protestuje, ale to je také to jediné, co s tím autor dokáže udělat. " Vypůjčila jsem si uvedené moto od Klasika, protože vystihuje prostřední fázi níže popisované nemoci, které se u autora projevila.

Autor "Otevřeného dopisu" na různých fórech po řadu let běžně využívá praktik zastrašování včetně sprostého slovního napadání lidí.

Zběžně jsem si nechala posoudit právní hledisko shora uvedeného "zdůvodnění" a je to opravdu úsměvná snůška bludů a omylů vycházející z neznalosti věci a v detailech postrádající racionalitu, vylučují i přičinnou souvislost. Autor se v textu přestává zdržovat společenskými konvencemi, vede svůj text a zjevně v průběhu psaní roste jeho podrážděnost až ke slovní agresivitě, která se v textu projevuje zvýrazněním tlaku na různé lidi ve smyslu jejich "odpovědnosti", podnikání jakýchsi smyšlených "vážných kroků a úkonů". Autor je zjevně frustrován.

Racionální pisatelé v ordinací zpravidla objektivně sdělí, co hodlají dále realizovat, ale autor se zde uchyluje k typickým velikýšským myšlenkám, které jsou pro tyto chorobné pacienty příznačné. Ruku v ruce se v textu prolíná chorobné přesvědčení autora o vlastní důležitosti, velikosti nebo dokonalosti.
Někteří pacienti si o sobě např. myslí, že je největší silák, nikdy neonemocní, je nesmrtelný, nebo se vztahují k duševním schopnostem - např. uvádí, že vystudoval všechny vysoké školy, umí všechny řeči světa apod. Mezi psychotické příznaky jsem zde samozřejmě zařadila i paranoiditu, která se místy projevuje buď ovládavými chorobnými myšlenkami nebo nadměrnou vztahovačností či podezíravostí, která se i zde projevuje ve formě protiopatření, protiakce v podobě již zmíněné odvety resp. činění "vážných kroků a úkonů".

Shora uvedené příznaky, které jsem měla možnost posoudit z různých diskusních fór, se i zde u autora vyskytují.

Závěrem: o předmětnou čistírnu se já ani manžel či jakákoli osoba, kterou znám, nezajímá, mám klaustrofobii (a nestydím se za ni). I autor by se však měl léčit, protože mu historické podzemí patrně nedlá dobře a hovoří poněkud mimo obvyklé a zažité sociální konvence. Jeho stav má zcela vážně typické příznaky maniodepresivní psychózy.
U autora dochází k určitým periodickým změnám nálady. Tyto cykly mají různou délku a podle různých diskusních fór je odhaduji i krátkodobé několikahodinové výkyvy (6-12 hodin) depresí a nadměrně zlepšené nálady. Jak jsem náhodně pročítala příspěvky MP, tak manická fáze se projevuje i výlevy na jinde internetu ve formě obvyklých mánií. Následuje ukázková fáze deprese a opětovně hypománie.

Léčba je podle mne velmi důležitá. Navrhuji autorovi, aby kontaktoval jakoukoli psychiatrikou ambulanci, nebo přímo psychiatrickou léčebnu Bohnice, které je specializovaným pracovištěm. Není to žádná ostuda, obdobné psychické poruchy měla řada významných českých i zahraničních osobností a uvědomte si, že i já Vám chci pomoci.
S pozdravem






Zpět na diskuzi

Kontakt



+420 777 897 567